KOCIOŁ PEREKO COMFORT PELL NA PELLET
  • Zdjęcie 1 - KOCIOŁ PEREKO COMFORT PELL NA PELLET
  • Zdjęcie 2 - KOCIOŁ PEREKO COMFORT PELL NA PELLET
  • Zdjęcie 3 - KOCIOŁ PEREKO COMFORT PELL NA PELLET
  • Zdjęcie 4 - KOCIOŁ PEREKO COMFORT PELL NA PELLET

KOCIOŁ PEREKO COMFORT PELL NA PELLET

Ocena 

KOCIOŁ PEREKO COMFORT PELL NA PELLET

Moc grzewcza
15 313,50 zł
Brutto Dostawa w ciągu 3-4 dni roboczych
Ilość

  Polityka Bezpieczeństwa

Więcej informacji na stronie polityki bezpieczeństwa (kliknij aby przejść na stronę)

  Polityka dostaw

Więcej informacji na stronie (kliknij aby przejść do strony)

  Polityka zwrotów

Więcej informacji na stronie polityki zwrotów (kliknij aby przejść na stronę polityki zwrotów)

Opis

KOCIOŁ PEREKO COMFORT PELL 15 KW NA PELLET

Ogrzewa pomieszczenia do 240 m2

-Kompaktowa budowa

-Małe rozmiary: wys:1455 mm, szer: 596 mm, :1047 mm

- Pojemność zasobnika na pellet: 175l

- średnica czopucha: 159 mm

-palnik typu ROTARY marki Kipi- 4-16 kW

-kolorowy wyświetlacz

-spełnia następujące normy i/lub dyrektywy:

  • PN-EN 303-5:2012 – Kotły grzewcze na paliwa stałe z ręcznym i automatycznym zasypem paliwa o mocy nominalnej do 500 kW
  • DYREKTYWA MASZYNOWA 2006_42_WE

-Wymagany ciąg spalin- MINIMUM 0,15 mbar

Pojemność wodna kotła-35,5 l

-Zakres nastaw regulatora temperatury- 50-85⁰C

-Głośność kotła- 64,3 ± 3,2 dB

-Pobór mocy elektrycznej- 47,5 – 65,5 W

-masa kotła: 257 kg

Producent może dostarczyć kocioł z drzwiami otwieranymi w prawą bądź lewą stronę. Jeżeli zaistnieje potrzeba, instalator lub użytkownik może zmienić stronę otwierania drzwi.

Pracę kotła nadzoruje nowoczesne i sprawdzone sterowanie [1]. Zaawansowany sterownik nie tylko optymalizuje proces spalania, ale także pozwala na kontrolę działania kotła on-line oraz z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

Nisko osadzone palenisko jak również wymiennik wykonany w technologii rur poziomych sprawiają, że kosz zasypowy [2] posiada znaczną (niespotykaną w tego typu konstrukcjach) pojemność.

Wysoka moc zapalarki [3] oraz jej umiejscowienie gwarantują szybkie rozpalanie. Dzięki temu woda w instalacji nagrzewana jest znacznie szybciej w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń.

Zawirowanie płomienia [4] powoduje oddzielenie się cząstek lotnych oraz kształtowanie się kity płomienia. Popioły i żużle usuwane są z komory spalania dzięki obrotowi i nadmuchowi.

Innowacyjna, obrotowa komora nadmuchowa [5] i paleniskowa to przede wszystkim bezobsługowe czyszczenie – komfort obsługi i oszczędność czasu.

Zasada działania poszczególnych modułów

1. Zasobnik

Paliwo pelletowe będące w zasobniku, trafia grawitacyjnie do podajnika. Podajnik składa się ze spirali podawania pelletu  oraz silnika zasilającego (motoreduktora). Pellet przetłaczany jest przez spiralę skąd elastyczną rurą spiro  trafia do palnika, będącego integralną częścią wymiennika.

2. Wymiennik

Wymiennik kotła COMFORT-PELL, zamienia paliwo (pellet) na energię cieplną. Energia cieplna jest przekazywana do obiegu wodnego przez wymiennik. Wymiennik ma następujące cechy:

  • Trójciągowy układ – I ciągiem jest komora spalania. Następnie spaliny przedostają się przez płomieniówki II ciągu  do komory nawrotnej. III ciągiem są płomieniówki o prostym kształcie, które prowadzą spaliny do komory czopucha, skąd są wyprowadzane przez czopuch  do instalacji kominowej.
  • Zsyp popiołu – Popiół powstały podczas procesu spalania, zsypywany jest do specjalnej szuflady wewnątrz komory spalania.

Brak występowania kondensacji w wymienniku. Para wodna kondensuje się w instalacji kominowej.

Podłączanie do instalacji kominowej

Instalacja kominowa do której ma być wpięty kocioł COMFORT-PELL powinna spełniać obowiązujące przepisy i normy. Zarówno średnica komina jak i materiał z którego jest wykonany powinien być wykonany zgodnie z normą PN-EN 13384-1 dla urządzeń stałopalnych.

Kocioł COMFORT-PELL charakteryzuje się wysoką sprawnością wymiany ciepła. Oznacza to, że temperatura spalin w czopuchu kotła jest zdecydowanie niższa niż w konwencjonalnych kotłach na węgiel lub drewno. Niska temperatura spalin na wylocie z kotła oraz dalszy jej spadek w systemie kominowym generuje kondensację pary wodnej na ściankach komina. Aby uniknąć negatywnych konsekwencji występowania kondensacji w systemie kominowym (np. plamy i „wykwity” na wewnętrznych ścianach pomieszczeń przylegających bezpośrednio do komina, korozja kotła) należy dostosować się do następujących zaleceń:

  • instalacja kominowa powinna być odporna na gromadzenie się wilgoci, wykonana ze stali kwasoodpornej lub odpowiednich materiałów ceramicznych,
  • jeżeli mamy do czynienia z tradycyjnym kominem murowanym, powinno się zastosować wkład nierdzewny izolowany. Zapewni on szczelność i ograniczy ryzyko powstawania wykwitów na ścianach,
  • należy przewidzieć odpływ kondensu z komina,
  • gdy parametry ciągu kominowego nie zostaną spełnione, należy zmienić układ kominowy albo zastosować wentylator wyciągowy.

Ponadto, aby kocioł funkcjonował prawidłowo i bezawaryjnie z instalacją kominową należy:

  • zapewnić szczelne połączenie instalacji z czopuchem kotła,
  • regularnie czyścić instalację kominową.

Średnica czopucha kotła wynosi 159mm. Kocioł można wpiąć do instalacji kominowej o innym wymiarze lub kształcie, jednak pole przekroju nie może być mniejsze niż w czopuchu. Wpięcie do instalacji o większej średnicy (niż średnica czopucha) należy wykonać za pomocą redukcji z używanego podczas instalacji systemu kominowego.

Systemy bezpieczeństwa

1. Siatka ochronna w zasobniku

Zasobnik paliwa w kotle posiada siatkę zabezpieczającą. Chroni ona przed niebezpieczeństwem włożenia ręki do spirali podawania pelletu w podajniku.

2. System natychmiastowego wyłączenia kotła przy otwarciu drzwiczek

Aby zapobiec niebezpieczeństwa kontaktu użytkownika z płomieniem, zastosowano system wyłączania kotła przy klamce drzwi. Otwarcie rączki drzwi powoduje rozwarcie krańcówki i wyłączenie kotła.

3. Czujnik temperatury palnika

4. Weryfikacja motoreduktora podajnika zewnętrznego przez algorytm sterownika i hardware sterownika

5. Cofnięcie spalin

Kocioł zabezpieczony jest rurą spiro pomiędzy palnikiem i podajnikiem. W przypadku wystąpienia cofania płomienia w palniku, rura ulega spaleniu. Dzięki temu, paliwo przestanie być podawane do palnika.

Szczegóły produktu
5 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

KOCIOŁ PEREKO COMFORT PELL NA PELLET

KOCIOŁ PEREKO COMFORT PELL NA PELLET

KOCIOŁ PEREKO COMFORT PELL NA PELLET

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Marka: NIBE

NIBE F2040

Recenzje: 0

Pompa ciepła monoblok F2040 - 6,8.12 i 16 kW, 1 fazowa , 230V do c.o. o modulowanej mocy, bez zbiornika

Cena 17 097,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie